Czechin

Aktuality

Co je u nás nového...

17.09.2020
Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Senior programátor

Rozšiřujeme náš tým a aktuálně hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Senior programátor! Více informací o pozici naleznete v sekci Zaměstnání.

26.06.2020
Czechin přidruženým členem AKAT ČR

Dne 22. 6. 2020 valná hromada Asociace pro kapitálový trh České Republiky vyhověla naší žádosti a přijala nás za přidruženého člena této prestižní organizace tuzemského finančního sektoru. Chtěli bychom tímto poděkovat členům Asociace za naše přijetí. Vnímáme ho jako závazek k podílnictví na rozvoji českého kapitálového trhu v rámci našich kompetencí. Učiníme vše proto, abychom tento úkol plnili plnohodnotně a odpovědně.

Více oficiální tisková zpráva zde: https://www.akatcr.cz/Dokumenty/Aktuality/tiskov225-zpr225va-akat-r225dn225-valn225-hromada-akat-1

18.03.2020
Jsme tu stále pro Vás!

Vážení klienti a obchodní partneři, chtěli bychom Vás ujistit, že i v současné nelehké situaci spojené s důsledným dodržováním preventivních zdravotních opatření, jsme tu pro Vás. Kontinuita našich aplikačních služeb je zajištěna a činíme vše proto, aby negativní dopady na realizaci Vašich investic, na kterých se podílíme, byly co nejmenší, nejlépe žádné. Přejeme Vám, Vašim kolegům a blízkým pevné zdraví! Tým Czechin

13.12.2019
PF 2020

Děkujeme za Vaši přízeň v uplynulém roce!

Konec roku se blíží a hektické pracovní období vrcholí! Také my usilovně pracujeme na nových rozšířeních našich systémů, které cestu za Vašimi cíli učiní opět o něco snazší. Těšit se na ně můžete v novém roce, který i díky nim jistě bude úspěšnější, než ten právě končící. S přáním poklidných vánočních svátků Tým Czechin

12.06.2019
Individuální ex post reporting nákladů a výkonnosti investic („MiFID II“)

Po roce je zde opět červen a tedy i období povinného výkaznictví (CRS, FATCA apod.). V této souvislosti bychom rádi připomněli, že od ledna tohoto roku je pro informační systém e-Folio k dispozici modul, který umožňuje správcům fondů kolektivního investování pro retailové zákazníky vytvářet a poskytovat jejich klientům individuální ex post reporting nákladů a výkonnosti jejich investic. Jedná se o zákonnou povinnost vyplívající ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU („MiFID II“) a doplňujícího nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2017/565.

20.12.2018
PF 2019

S přáním krásných vánočních svátků plných odpočinku a šťastného nového roku bohatého na úspěchy profesní i osobní! Tým Czechin

27.08.2018
Je nám 20 let!

V červenci tohoto roku uběhlo 20 let od založení společnosti Czechin. Za dlouhověkost vděčíme především našim klientům, kterým tímto děkujeme za jejich přízeň. Jsme připraveni uchovat si energii, nápady a chuť stavět se k výzvám čelem i v následující dekádě. Tým Czechin

29.05.2018
Regulační povinnosti

30. 6. se blíží! Informační systém e-Folio usnadňuje svým uživatelům dostát požadavkům Common Reporting Standard (CRS), stejně jako mnoha dalším povinnostem (obligatorním kontrolám klientů oproti mezinárodním seznamům sankcionovaných osob, sestavování klíčových výkazů pro Českou národní banku a dalším).

20.05.2018
Do našeho týmu hledáme programátory, vývojáře!

Nabídka stále aktuální! Jsi zkušený vývojář nebo jen začínající programátor? Líbí se ti práce pro malou společnost, kde budeš moci pracovat na svých projektech? Neváhej nás kontaktovat viz. odkaz zaměstnání, kde se dozvíš více.

15.05.2018
IS e-Folio LITE

Představujeme informační systém e-Folio LITE! Ekonomické, avšak plnohodnotné řešení správy investiční činnosti. Skvělé řešení pro nově vznikající investiční společnosti. Široké možnosti řízení klientský účtů a investičních portfolií fondů. V případě zájmu o bližší představení systému nás neváhejte kontaktovat.

15.05.2018
GDPR

Naše informační systémy hromadného zpracování dat jsou implementovány v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

14.05.2018
Účetní systém ABRA Gen od společnosti ABRA Software

Informační systém e-Folio nyní podporuje přímou multiplatformní komunikaci na bázi webových služeb s účetním systémem ABRA Gen od společnosti ABRA Software.

07.05.2018
Změna názvu společnosti WMS investiční společnost, a.s

Náš významný klient WMS investiční společnost, a.s. v rámci rebrandingu spojil své zkušenosti se značkou TESLA.

02.01.2017
Volné pracovní pozice - nabídka stále aktuální!

Hledáme nové členy pracovního týmu pro pozici programátor. Předmětem pracovní činnosti bude především realizace nových zajímavých projektů v souvislosti s vývojem a údržbou našich informačních systémů. Pokud Tě profil naší společnosti oslovil a věříš, že bys zde dokázal nalézt své uplatnění, neváhej nás kontaktovat!

POŽADAVKY:

 • Hledáme programátory, kteří ovládají Perl, nebo jsou připraveni se ho naučit (pokud umíš PHP, tak Perl velmi brzy zvládneš taky).
 • Vítáme znalost PostgreSQL, ale nevadí, pokud znáš např. jen MySQL, protože PostgreSQL se ti určitě začne líbit mnohem víc.
 • Pokud máš zkušenosti s JavaScript, jQuery, CSS, potom je určitě u nás také dokážeš uplatnit.
 • Očekáváme základní (uživatelskou) znalost operačního systému Linux.

Nabízíme:
Zajímavou týmovou i individuální práci na vývoji rozsáhlejších informačních systémů zahrnující:
 • Návrhy nových řešení
 • Analýzy a rozbory řešení požadavků
 • Implementaci a testování
Flexibilní pracovní dobu.
Pracoviště vzdálené 10 min. chůze od centra Brna. Možnost pracovat i vzdáleně z domova.
Platové ohodnocení odpovídající zkušenostem a kvalitě práce.
Řadu dalších benefitů.
Možnost okamžitého nástupu.
V případě zájmu zasílejte své strukturované životopisy na email: info@czechin.cz

31.12.2016
Partners investiční společnost volí eFolio

Jsme velmi potěšeni, že investiční společnost Partners i.s. se rozhodla plnohodnotně využívat naše informační systémy eFolio / SEIN pro zajišťování služeb obhospodařování a správy podílových fondů.

31.12.2015
Generali Investments

Měli jsme možnost být nápomocni v procesu fúze společnosti ČP INVEST investiční společnost, a.s. a společnosti Generali Investments CEE, a.s. z hlediska zajištění nezbytných funkčních i vizuálních úprav zde používaného zakázkového řešení systému eFolio.

Vnímáme, že v tomto procesu je nadále před námi hodně dalších úkolů. Tato výzva nás pozitivně motivuje k zodpovědnosti a efektivní práci.

31.12.2014
Co nového v roce 2014

V rámci letošního roku jsme v námi vyvíjených informačních systémech provedli řadu optimalizací a funkčních rozšíření. Za zmínku stojí přededevším následující:

 • eFolio: Podpora alternativní registrace nových klientů zcela online, tj. bez nutnosti jakékoliv osobní návštěvy klientského centra investiční společnosti - realizováno pro ČP INVEST.
 • eFolio: Zabezpečený přístup obchodních zástupců do systému skrze hybridní formu autentizace přes SMS autorizační kód a přístupové heslo (alternativa k osobním certifikátům) - realizováno pro ČP INVEST.
 • eFolio: Zavedení nového typu složeného investičního produktu TREND určeného pro investování v krátkodobém i dlouhodobém horizontu - realizováno pro ČP INVEST.
 • eFolio: Zpracování bankovních výpisů a generování platebních pokynů ve formátech akceptovatelných řadou nových, dosud v systému nepodporovaných, českých i slovenských bank.
 • eFolio: Nové automatické kontrolní mechanismy pro zpracování došlých investic a pro zakládání a editace klientských smluv usnadňující práci zaměstnancům investiční společnosti - realizováno pro ČP INVEST.
 • eFolio: Podpora pro evidenci struktury kolektivního investování SICAV, jakožto nové (od 1.1.2014 v ČR platné) formy akciové společnosti s proměnným základním kapitálem - realizováno pro AMISTA.

01.10.2013
eFolio do mobilních zařízení

Rozšířenost mobilních zařízení, tj. chytrých telefonů, tabletů apod., nezadržitelně roste, a užívání těchto přístrojů se stává nedílnou součástí života širokého spektra lidí. Tato zařízení uživatelům na jedné straně nabízejí zcela nové možnosti práce a obsluhy a na druhé straně naopak potlačují zažité postupy, na které jsou uživatelé zvyklí u běžných stolních počítačů či notebooků.

Proto i my se snažíme vyjít vstříc stávajícím i potenciálním uživatelům a nabídnout optimální řešení pro práci s našimi informačními systémy. Aktuálně probíhá vývoj mobilní vizualizace systému eFolio s využitím moderních nástrojů tvorby mobilních aplikací. Usilujeme o zajištění kompatibility s většinou nejrozšířenějších mobilních internetových prohlížečů (zejména pak pro platformy iOS/Android). Dokončení realizace se očekává v brzké době.

24.06.2013
WMS investiční společnost

Náš dlouholetý zákazník, investiční společnost FINESKO se transformovala a nese nový obchodní název WMS investiční společnost, a.s. Czechin byl u tohoto přerodu a plně asistoval se zajištěním plynulého přechodu informačních systémů eFolio a SEIN na ostrý provoz z hlediska podpory nového statutu fondu Realita nemovitostní OPF a nových požadavků investiční společnosti.

15.10.2012
AMISTA přechází na SEIN

Získali jsme důvěru investiční společnosti AMISTA, která se taktéž rozhodla začít využívat náš informační systém SEIN pro evidenci cenných papírů některých svých fondů. Na přelomu třetího a čtvrtého kvartálu 2012 proběhla úspěšná realizace nasazení systému ve společnosti.

31.05.2012
ABRA - nástavba k systému

V rámci vývoje propojovacího rozhraní mezi systémem eFolio a ekonomickým systémem ABRA došlo k rozšíření o další užitečné nástroje sloužící zejména k přehlednější a jednodušší centralizované správě všech spravovaných účetních jednotek.

01.04.2012
CLOVIS investiční společnost

Czechin se stal dodavatelem softwarového řešení pro nově se rozvíjející investiční společnost CLOVIS, která si vybrala systém eFolio jako hlavní informační systém pro správu společnosti a obhospodařování fondů, a to včetně nástavby propojení na ekonomický systém ABRA.

31.12.2011
SEIN - další realizace

Do konce roku se podařilo zrealizovat další plánované migrace zaknihovaných evidencí cenných papírů z centrálního depozitáře do našeho systému SEIN v ČP INVEST investiční společnosti a FINESKO investiční společnosti.

31.12.2011
eFolio v novém kabátu

Vizualizace systému eFolio může být dle přání zákazníka snadno upravena do vhodného stylu, který odpovídá moderním trendům či vizualizaci hlavní webové prezentace společnosti. Dokážeme připravit vlastní předlohu grafického designu, popřípadě můžeme implementovat návrh, který předloží zákazník.

V letošním roce proběhla další inovace vizuální podoby systému eFolio v ČP INVEST investiční společnosti.

15.10.2011
SEIN - komerční nasazení

Proběhla první ostrá instalace systému SEIN s přímým propojením na eFolio v J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTi.

01.10.2011
SEIN - Samostatná Evidence Inv. Nástrojů

Byla dokončena realizace a testování vyvíjeného informačního systému SEIN pro vedení samostatné evidence investičních nástrojů.

Systém disponuje přímou propojitelností s naším klíčovým informačním systémem eFolio a současně může být nasazen jako zcela autonomní systém do libovolného prostředí. Propojitelnost na jiné informační systémy je řešena skze dokumentované rozhraní WSDL.

01.09.2011
Partners investiční společnost

Czechin se stává dodavatelem informačního systému eFolio do progresivní investiční společnosti Partners investiční společnost, vstupující na český trh se specializací na otevřené podílové fondy fondů.

01.09.2011
Vizualizace eFolia dle předlohy zákazníka

Partners investiční společnost předložila vlastní zdařilý grafický návrh vizuální podoby systému eFolio a všech systémem generovaných reportů. Tato předloha byla úspěšně implementována do systému.

15.07.2011
Novela zákona o podnikání na kap. trhu

Na základě legislativní úpravy zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ze dne 15.7.2011 došlo ke zmírnění podmínek, na základě kterých mohou subjekty vést vlastní Samostatnou evidenci investičních nástrojů.

Zejména investiční společnosti pak získaly nové možnosti k rozhodnutí, zda pro úschovu zaknihovaných CP využijí služeb centrálního depozitáře či právě samostatné evidence řešené vlastními nástroji a informačními systémy při splnění zákonných požadavků na tyto systémy.
S ohledem na tyto skutečnosti se Czechin rozhodl zahájit vývoj systému samostatné evidence investičních nástrojů.

06.04.2010
Spuštění webových stránek

K dnešnímu datu spouštíme nové webové stránky, kde se můžete dozvědět mnoho nového o naší společnosti, nejen o našem hlavním produktu - systému eFolio, ale i o dalších specializacích a nabízených službách. Doufáme, že zde snadno a rychle naleznete hledané informace.

01.04.2010
Rozšiřujeme pracovní tým

Naše společnost stále expanduje a otevírají se nové volné pracovní pozice v oboru vývoje software a správy IT.

Neváhejte nás kontaktovat, chcete-li se ucházet o práci u nás.

01.03.2010
Virtualizace v J&T

Po úspěšné realizaci všech nezbytných testů byla k dnešnímu dni ve společnosti J&T Asset Management provedena migrace systému eFolio na novější platformu operačního i databázového systému do virtualizovaného prostředí VMware.

01.02.2010
Naše webové stránky

Probíhají finální práce na zcela nové podobě webových stránek společnosti a již brzy se můžete těšit nejen na komplexně nový design, ale též na řadu nových informací.

01.07.2009
Virtualizace eFolia

Proběhly první úspěšné testy s nasazením systému eFolio do virtualizovaného prostředí VMware Serveru, což otevírá nové zjednodušené možnosti systémové administrace.

01.03.2008
Bayerische Investment Fonds

Naše společnost se stává dodavatelem hlavního informačního systému eFolio do další významné investiční společnosti Bayerische Investment Fonds, a.s. vstupující na český trh a specializující se na trh s nemovitostmi.

Úvod | Napište nám | Kontakty

® 2010 Czechin, s.r.o. Veškerá práva vyhrazena.